Saaremaa I Veinitehas

Saaremaa esimene veinitehas loodi 2019 aastal.
Veinitehas kuulub Ideafarmi kaubamärgi alla, mida haldab Metakor OÜ, mis on seni tuntud siirupite, keediste ning äädikate valmistamisega. Veini valmistamise kogumaht on aastas 15 000 liitrit. Veini valmistatakse kodumaisest toorainest (marjadest, puuviljadest ja rabarberitest jne), lisaks maitsvatele puuvilja- ja marjaveinidele valmistatakse ka näiteks ürdi, porgandi, tomati ja meeveine, samuti mahe veine ja napse nii ürtidest kui viljadest. Tahame taaselustada ajaloolisi retsepte ja kaubamärke.

Alternatiivveini degustatsioon Saaremaal

Kliendi valikul 10 erineva erilise veini ja soovi korral ka teiste Ideafarmi toodete degusteerimine kuni 10le inimesele. Kokkuleppel on võimalik korraldada degustatsiooni ka kliendi juures lisatasu eest.  

Oleme Saaremaa esimene veinitehas, kes valmistab veini peaaegu kõigest. Valikus on nõgese-, tomati- ja tammeleheveinid, aga ka palju muid põnevaid marja ja puuviljaveine ning  maitseid mida Eestimaine tooraine pakub. Parima rüüpe valmistamiseks kasutame uhkelt oma paarikümneaastase käsitöötoidu, siirupite, mahlade ja ürdisegude valmistamise oskusi ning kogemusi. Õpitoas maitseme alternatiiv- ja rusticveine, räägime veinist rahvapärimuses ja meditsiinis ning selle kasutamisest toidus.Veinitehase õpitoad toimuvad eelregistreerimisega.
NB! Vanusepiirang veini degusteerimisele on 18 eluaastat..
Kestvus ca 2 tundi

Broneerimine ja lisateenuste ning tegevuskoha kokkuleppimine telefonil 51979285

Shopping Cart
Scroll to Top